جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

بلاگ

این روزها با ارائه نسخه ۵ وردپرس و همچین آپدیت جدید آن برای رفع برخی مشکلات به نسخه ۵.۰.۱ بسیاری از افراد با مشکل استفاده از ویرایشگر جدیدی که در این نسخه قرار گرفته است مواجه شدند. پیش از این در نسخه های قدیمی تر از وردپرس، از ویرایشگر کلاسیک استفاده می شد، اما در نسخه های جدیدی که از این سیستم مدیریت محتوا ارائه شده است؛ از ویرایشگر جدید گوتنبرگ استفاده شده است.

پس از به روزرسانی وردپرس به نسخه های جدیدتر، ویرایشگر کلاسیک و همچنین سایر ویرایشگر های پرطرفدار مانند ویژیوال کامپوزر به درستی کار نمی کنند و در حقیقت غیرفعال می شود. ممکن است صفحاتی که با ویرایشگر ویژیوال ساخته اید نیز بهم بریزند و به زیبایی قبلی نباشند، حتی اگر صفحات شما بهم ریخته نباشند برای ویرایش مجدد آنها با مشکل مواجه خواهید شد.

اغلب مشکلی که این روزها پس از آپدیت به نسخه جدید وجود دارد همین مشکل در استفاده از ویرایشگر گونتنبرگ است. به همین دلیل امروز در این مقاله از هزار نما، روش غیرفعال کردن گوتنبرگ را با هم یاد میگیریم تا آپدیتهای بعدی وردپرس و همینطور رفع مشکلات آن بتوانیم به راحتی با ویرایشگر قبلی خود، سایتمان را ویرایش کنیم.

حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس

برای حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس می توانیم از افزونه Disable Gutenberg که در مخزن وردپرس وجود دارد استفاده کنیم. این افزونه تا کنون با بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ را از کاربران دریافت نمایند.

برای حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه disable gutenberg را دانلود کرده و سپس اقدام به نصب و فعالسازی ان در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Disable Gutenberg

 

پس از نصب و فعالسازی افزونه غیرفعالسازی گوتنبرگ، منویی با عنوان Disable Gutenberg در بخش تنظیمات پیشخوان سایت شما ایجاد می شود. با کلیک روی این منو می توانید به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

این افزونه نیاز به ایجاد تنظیمات خاصی ندارد. تنها نکته ای که در استفاده از افزونه Disable Gutenberg وجود دارد این است که در صورتی که شما به عنوان مدیر کل توانایی استفاده از گوتنبرگ را دارید و می توانید به خوبی بدون وجود ویرایشگرهای قبلی، صفحات و نوشته های خود را ویرایش نمایید، می توانید با برداشتن تیک گزینه Disable Gutenberg everywhere برای نقش های خاصی استفاده از گوتنبرگ را مجاز و برای نقش های دیگری استفاده از آن را غیرفعال نمایید.

به همین راحتی توانستیم به ویرایشگر قبلی وبسایت خود بازگشته و به راحتی مانند قبل صفحات و نوشته های خود را ویرایش نماییم. اکنون در صورتی که به یکی از صفحات یا نوشته های خود بروید، می توانید از ویرایشگر کلاسیک یا ویژیوال کامپوزر که پیش از این روی وردپرس شما نصب بوده است برای ویرایش نوشته های خود استفاده کنید.

در صورتی که مجددا تصمیم به استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ گرفتید کافی است افزونه غیرفعالسازی آنرا که پیش از این نصب کردیم غیرفعال نمایید.

یک صفحه از وب سایت مجموعه المان هایی نظیر عنوان، URL ، محتوا، توضیحات و … را در خود دارد. یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشیم تگ H1 می باشد. همانطور که می دانید تیترها از H1 تا H6 وجود دارند و هر کدام از آنها کاربرد بخصوصی در میان محتوا دارند. موضوعی که باید به آن دقت کرد این است که تگ H1 در هر صفحه تنها می بایست یکبار مورد استفاده قرار گیرد و بیش از آن یک اشتباه محسوب می شود. در ادامه ویژگی ها و جزئیات مربوط تگ H1 را تشریح کرده و علت اینکه چرا نباید بیش از یکبار از آن استفاده کنیم توضیح داده می شود. (بیشتر…)

ورودی برنامه (Input)
مجموعه‌ای از داده و دستورالعمل‌ها که با استفاده از ابزارهای ورودی در اختیار رایانه (برنامه) قرار می‌دهیم.

خروجی برنامه (Output)
نتیجه‌ی انجام محاسبات و انجام دستورالعمل‌های یک برنامه خروجی آن برنامه خواهد بود، این خروجی می‌تواند به صورت یک پیغام، عملیات یا حتی ورودی بعدی برنامه ظاهر شود. (بیشتر…)

تغییر نشانی سایت در وردپرس یا تغییر دامنه سایت در وردپرس زمانی به کار ما میاد که به دلایل مختلف قصد تغییر دادن دامنه در سایت را داشته باشیم. به عنوان مثال ممکنه قبلا قصد داشتید با دامنه‌ای فعالیت کنید که از قبل این دامنه توسط شخص دیگری ثبت شده بود و حالا دامنه آزاد شده و اون را خودتان ثبت کردید. یا اینکه ممکنه بخاطر تبلیغات در گوگل چون دامنه سایت شما IR هست امکان استفاده از تبلیغات گوگل رو نداشته باشید که حالا مجبور هستید بخاطر این موضوع دامنه سایت رو به دامنه‌های بین المللی تغییر بدید. فرقی نمیکند که دلیلتان برای تغییر نشانی سایت چی باشد. وقتی نیاز به تغییر دامنه پیدا می‌کنید باید بدانید که به راحتی این کار قابل انجام هست.
قصد دارم به نحوه تغییر دامنه سایت در وردپرس بپردازم که با استفاده از این آموزش میتونید اقدام به تغییر نشانی سایت در وردپرس کرده و دامنه سایت در وردپرس را به دامنه دیگه تغییر بدید. پس اگر شما هم به دنبال عوض کردن آدرس سایت در وردپرس هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید. (بیشتر…)

3 رتبه برتر